Whatsapp Mesajların Yanındaki İşaretler

Sponsor Bağlantılar

Whatsapp Mesajların Yanındaki İşaretler

Bilindiği gibi kısa bir süre önce mavi tık Whatsapp’a eklendi. Daha önce de tek tık ve çift tık simgeleri yer alıyordu. Peki, bu simgelerin anlamları nedir ve ne gibi durumlarda değişkenlik gösterebilir? Onları anlatalım. Bu işaretler kullanıcıları bilgilendirmek amaçlıdır. Yani bu işaretler sayesinde mesajların iletildiğini, okunduğu anlayabilir ve görebiliriz.

Whatsapp üzerinde mesajlaşma yapanlar bilir toplam 4 işaret vardır. Bunları ilki saat işaretidir. Eğer mesajınızı gönderdikten sonra bu simge çıkıyorsa hemen internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz. Çünkü ya internet bağlantınız yok ya da çok yavaş bir durumdadır. Whatsapp kötü bir internetiniz olsa bile bu gibi durumlarda mesajı çoğu zaman iletmektedir. İkincisi ilse tek onay işareti mesajınızın karşı tarafa başarıyla gönderildiğini simgeler, iki onay işareti ise mesajınızın gönderdiğiniz kişiye sorunsuz bir şekilde iletildiğini temsil ediyor. Artık yapılması gereken tek şey karşı tarafın telefonuna bakıp mesajınızı görmesi olacak. Son olarak hayatımıza kısa süre önce giren mavi tık işareti geliyor. Bu işaret mesajınızın gönderdiğiniz kişi tarafından okunduğunu gösterir. Aynı zamanda kişinin çevrimiçi olduğunu tespit etmeye yarar.

Ancak grup sohbeti Whatsapp onay işaretleri konusunda bazen farklılıklar gösterebilir. Çoklu sohbetlerde ikinci onay işareti grup sohbetlerinde gruptaki herkese ulaştığında görülür. Mavi tık ise grupta bulunan bütün kullanıcılar mesajınızı okuduğunda görülecektir.

Sponsor Bağlantılar

İlgili Yazılar

1
Sizden Gelen Whatsapp Durumları

avatar
1 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
1 Yorum yazarları
Sumeyye Son yorum yazarları
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Sumeyye
Misafir
Sumeyye

Aynen kardesim cok haklisin???