WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Sponsor Bağlantılar

Whatsapp Web
Akıllı telefonların gelişmesi ile birlikte mesajlaşma sistemleri de değişmeye başladı. Dünya çapında neredeyse 1 milyar aktif kullanıcıya sahip Whatsapp ile internet üzerinden çevrimiçi mesajlaşma dönemi başlamıştı. Whatsapp kullanıcılarına yenilik üstüne yenilik sunmaya devam ediyor. Facebook’un Whatsapp’ ı 19 Milyar Dolar’a almasından sonra hızla gelişme gösteren Whatsapp artık kullanıcılarına sadece mobil olarak değil ‘’web.whatsapp.com’’ aracılığıyla masaüstü ve dizüstü laptoplarınızdan da kullanma imkanı sunuyor.

Google istemci kullanılarak tasarlanan siteye girebilmek için telefonunuzdan Whatsapp girip ayarlar kısmından Whatsapp web’e tıklamanız ve QR kod okuyucuya site ekranında bulunan kare kod okuyucuya okutmanız yeterli olacaktır. Otomatik olarak telefonunuzdaki Whatsapp siteye aktarılacaktır. Böylece masaüstünden de Whatsapp’ ı kullanmanız mümkün olacaktır.
Telefondan kullanabiliyorduk zaten masaüstüne ne gerek var diye düşünenleriniz olabilir ama birçok kişinin telefonu üst düzey olmadığı için Whatsapp uygulaması telefonunda kasmaya sebep olabilmektedir. Bu yüzden Whatsapp kullanırken telefonu yavaşlayan ve telefonu kasan kişiler Whatsapp Web’ i kullanabilirler.

Whatsapp web ios kullanıcılarının telefonlarında yapamadıkları işlemleri web aracılığıyla yapma imkânı sunmakta. Örneğin İos’ da önceden çektiğiniz bir videoyu direk olarak telefonunuzdan yükleyememektesiniz. Ama Whatsapp Web aracılığı ile artık bilgisayarınızda bulunan videoyu direk olarak Whatsapp’dan gönderebilirsiniz. Web Whatsapp İos platformu için biraz geç gelse de gelmesi ile kullanıcıları bir hayli mutlu etti. Web Whatsapp aracılığıyla artık İOS’un sıkı güvenlik protokolü sorunu ortadan kalkmakta.

Sponsor Bağlantılar

İlgili Yazılar

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Whatsapp Durumları Paylaşınx
()
x